W ostatnim czasie koronawirus przyjmuje różne mutacje. Objawy mogą być podobne do jelitówki. Jak zatem odróżnić te dwie choroby? O czym warto wiedzieć? Jak zapobiegać takiej chorobie? Co zrobić w razie wystąpienia jelitówki?
Objawy jelitówki
Jelitówka daje przykre objawy zazwyczaj przez dwa-trzy dni. Osoba chora często wymiotuje i gorączkuje, dlatego ważne jest podawanie płynów i elektrolitów. Co ciekawe, choroba najczęściej sama mija po kilku dniach. Ma dosyć ostry, aczkolwiek krótki przebieg. Oczywiście wiele zależy od danego organizmu. Jedne osoby przechodzą jelitówkę bardzo ciężko, a inne nieco łagodniej. O nietypowych objawach jelitówki a koronawirusa możesz przeczytać w artykule na blogu dragonmask.
Objawy koronawirusa
Walka z koronawirusem nie jest łatwa. Poza dolegliwościami ze strony układu pokarmowego mogą pojawić się:
- zmęczenie,
- bóle mięśniowe,
- bóle głowy,
- katar,
- kaszel,
- utrata węchu i smaku,
- brak apetytu,
- ogólne osłabienie.
Taki stan rzeczy zazwyczaj trwa nieco dłużej, niż w przypadku zwykłej jelitówki. Jeśli mamy wątpliwości, niezbędne jest wsparcie lekarza w trakcie choroby. Pomoc specjalisty da nam pewność, z jaką chorobą walczymy. Specjalista przepisze odpowiednie lekarstwa i wskaże, jak zadbać o powrót do pełnej sprawności.