Jakie leki na koronawirusa?

Aspiryna a COVID – czy to faktycznie można połączyć? Pytanie, które zadaje sobie ogromna ilość osób. Dlaczego? Ponieważ każdy szuka jakiegoś złotego środka, który pomógłby uporać się z tą właśnie chorobą. Nie jest to łatwe – w szczególności, jeżeli ktoś ma do czynienia z ciężkim przebiegiem tego podstępnego wirusa.

Zachorowanie na COVID-19

Kto narażony jest na zachorowanie? Praktycznie każdy. Nie ma tutaj wyjątków. Tym bardziej, jeżeli weźmie się pod uwagę statystyki, które pokazują, że nie tylko seniorzy chorują, ale również małe niemowlaki mogą się zarazić. Trzeba mieć nadzieję, że żadna z tych osób nie będzie miała do czynienia z ciężkim przebiegiem choroby. Koniecznością są na pewno testy, jak również dobranie odpowiednich leków.

aspiryna a covid

Leczenie koronawirusa

Aspiryna a COVID – jak najbardziej. Dwa ostatnie lata pokazały, że jest to lek, który jak najbardziej zalecany jest w przypadku takich pacjentów. Aczkolwiek, nie warto brać go samodzielnie. Wszystko warto skonsultować z lekarzem. Amerykańskie badania pokazały, że pacjenci, którzy zażywali leki z kwasem acetylosalicylowym, rzadziej lądowali na intensywnej terapii. Chyba więc warto pomyśleć o tym leku pod kontrolą lekarza.